نقشه ساختمان شما فضاها را ایجاد میکند…به آن اهمیت دهید

طراحی پلان ها کاری بشدت تخصصی و نیازمند دانش،شناخت فضا و ایجاد ارتباط فضایی است. برای داشتن فضایی خوب شما باید قوه فکری قوی ای برای ساختن فضا های پلان در ذهن خود داشته باشید. پس بهتر است که این کار را به افراد متخصص و با نجربه در این زمینه بسپارید. نقشه ساختمان در زمان احداث از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که با داشتن پلان مناسب شما میتوانید سریعتر به هدف نهایی خود برسید و برنامه ریزی دقیق تری خواهید داشت.

پلان مسکونی

مجموعه زنجیر وار پلان و نما و تقسیم فضایی

طراحی پلان،نما و تقسیم فضایی روندی زنجیر وار است که بایستی توسط گروه های متخصص و با تجربه انجام شود.چراکه کاملا بر روی یکدیگر تاثیر گذار هستند.

یعنی لکه گذاری بر روی پلان و بیرون زدگی و فرورفتگی پلان روی نما تاثیر میگذارد.پس تیم بایستی با یک دیگر در تماس و ارتباط باشند و از تاثیرات آگاه باشند.

طراحی ویلا پلان

 

انواع فاز پلان ها

پلان ها معمولا در دو مرحله طراحی میشوند.مرحله اول نقشه هایی برای ازائه به شهرداری.

و مرحله دوم نقشه های اجرایی.

در برخی پروژه ها نیز اینگونه نیست و همان نقشه های شهرداری اجرا نیز میشوند.پس ایجاد پلان از اولین مرحله باید با دقت و تخصص انجام شود.

پلان ها در دو فاز اصلی طراحی میشوند:

فاز یک و فاز دو:

فاز یک:طراحی های اولیه شامل خط و خطوط و با جزییات اولیه

فاز دو :جزییات دقیق تر ، ابعاد و اندازه های دقیق تر و همچنین جزییات اتصال جزییات و عناصر جزییات و ….

نقشه ساختمان مسکونی

 

انواع پلان ها

انواع پلان ها شامل، مسکونی،اداری،تجاری و … میباشد . هر کدام از این پلان ها، برای طراحی تکنیک خاص خود را دارد.برای مثال در طراحی پلان های اداری نیازی به فیلتر ورودی نیست و درب اتاق ها (فضای خصوصی ) مستقیما در فضای عمومی باز میشوند. در صورتی که در پلان های مسکونی این مساله ضعف محصوب میشود…(ویدیوی تقسیم فضایی مسکونی)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *